top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRleflerova

Co mají společného seskoky padákem a řešení konfliktů?

Aktualizováno: 14. 10. 2021

Již 3. rokem ukazuji lidem cestu z konfliktů jako profesionální mediátor, ale řešení konfliktů ostatních mě provází prakticky celý život. Vždy se snažím na téma konfliktů dívat z netradičních úhlů pohledu a přinášet tak nový náhled na situaci svým klientům při mediačních setkáních. Dnes přináším pohled, který propojuje moje dvě lásky – řešení konfliktů a seskoky padákem.

Seskoky padákem jsou mým koníčkem už více než 15 let a za tu dobu jsem se toho hodně naučila. Dnes tyhle dovednosti s úspěchem používám i v řešení konfliktů a mediacích. Jak konkrétně?


Pojďte se podívat se mnou:

  • Informovanost. Na začátku si často neumíte představit, co vás čeká, jak to bude probíhat. Je na někom dalším, instruktorovi seskoků či mediátorovi, aby vám vysvětlil, jak konkrétně bude celá aktivita probíhat a upozornil vás také na možná úskalí. Potřebujete někoho, kdo vám vše pečlivě objasní, bude transparentní a můžete mu věřit.


  • Dodržování pravidel. Základní pravidla musíte dodržovat při seskocích padákem i mediaci. A instruktor či mediátor vás s nimi musí seznámit. A také dbát na jejich dodržování po celou dobu aktivity. Při seskoku je to prakticky věc života a smrti, ale i ve mediaci jde o hodně a je třeba to mít stále na zřeteli.


  • Rozhodnutí jít do toho. Seskoky padákem i mediace jsou dobrovolné. Můžete do toho jít, ale také můžete říct po určitě době, že už nechcete pokračovat – přestože jste třeba nedosáhli cíle. Je to jen na vás a máte v tom absolutní svobodu.


  • Výskok/ bod zlomu. Konflikt je vždy nepříjemný, často i děsivý, ale někdy je to prostě jediná cesta. Musíte udělat ten krok, říct: „Nesouhlasím“ či nadechnout se a skočit.


  • Let. A pak už je to jen na vás. Jste ve volném prostoru, kde je možné skoro cokoliv. Samozřejmě jen s vaším přičiněním. Ale najednou si dokážete uvědomit nové perspektivy a možnosti.


  • Ukončení. Seskok padákem i mediace mají svůj cíl. Při seskoku je to úspěšný dopad, u mediace úspěšně vyřešený spor. Někdy může být dopad pěkně tvrdý a není to příjemné. Ale vždy hodně záleží na tom, co jste do toho vložili a jak velká byla vaše vůle se skutečně dohodnout.


  • Nadhled. Při seskoku vidíte zemi optikou ptáků, při mediaci se vám naopak otevře pohled protistrany. Díky tomu nadhledu lze najít řešení, která do té doby nebyla vidět.
Seskoky padákem i mediace mi občas přinesou hodně adrenalinové situace, ale už si neumím svůj život představit bez nich. A ráda se při těchto aktivitách potkám i s vámi.


Pojďme potkat při řešení vašich konfliktů nebo při skákání padákem!

Pokud chcete jít na mediaci, objednejte se na telefonu +420 737 234 142 nebo na


Chcete se o mediaci dozvědět více? Podívejte se na: www.renataleflerova.cz či https://renataleflerova.wixsite.com/mediace-prac-sporuA seskoky padákem? Pokud to chcete zkusit, je to jen na Vás.


Těším se na Vás na telefonu, v kanceláři či na letišti!


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page