top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRleflerova

HR manažer v malé firmě - jak zaměstnat odborníka?

Práce na plný úvazek nemusí být vždy nejlepší řešení, když potřebujete mít ve firmě dobrého HR manažera.

V poslední době vidím dost inzerátů, které oznamují, že firma hledá zkušeného HR manažera a v požadavcích si přečtu „ 2 roky praxe ..“ a v popisu práce něco jako „administrativa docházky, školení managementu v soft skills, starat se o profesní růst zaměstnanců….“ Často tuto situaci vídám u menších firem mezi 50 – 150 lidmi, zkrátka tam, kde potřebují někoho, aby se staral o zaměstnance, ale také o administrativu. Někoho, kdo by byl partnerem managementu, ale klidně za Pepu Nováka vyplnil docházku, uvařil kávu a zorganizoval drink po práci….


Když už se zástupci takových firem mluvím, často slýchávám, že někoho takového potřebují, ale už se v někom 2x spletli a jak je to těžké někoho najít.

Na současném trhu se dají najít lidé, které baví administrativa i vztahy, ale většinou takový člověk nemůže školit management či kolegy – prostě proto, že k tomu je potřeba jiné znalosti a dovednosti.


Než si stěžovat, že to není ono, že administrativa je nedokonalá, tréninky nekvalitní a zaměstnancům nikdo kvalifikovaně neporadí, o nastavení procesů ve firmě či personální řízení ani nemluvě - co najít jiné řešení?

Co takhle zkusit model externího HR manažera v kombinaci s HR administrátorem/ administrátorkou na DPČ?

Vy řeknete, co potřebujete pro management a v čem chcete rozvinout kolegy/ podřízené a jakou časovou dotaci týdně od takového člověka chcete, příp. do jaké doby by měl takový člověk reagovat na případné pracovně právní požadavky a administrativní podpora by řešila pouze docházku nebo jednoduché administrativní úkony.

A když firma poroste (a tím i náročnost na pozici), může se tento model změnit a najmout si člověka na celý úvazek.


Zajímají vás podrobnosti možné spolupráce?

Jak najít takového externího HR manažera a co od něj lze očekávat?


Kontaktujte mě, prosím, na telefonu +420 737 234 142 nebo na e-mailu: office@renataleflerova.cz


Chcete se o službě externího HR manažera dozvědět více? Podívejte se na: www.renataleflerova.cz .

Těším se na Vás!

Renata Leflerová

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page