top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRleflerova

Když se rozchází mediátor

Je tu svátek sv. Valentýna, svátek zamilovaných. A právě touto dobou vychází spousta článků o zamilovaných, o vztazích a také o rozchodech. A já jsem si vzpomněla na pár dotazů, které jsem v minulosti dostala na téma rozchodů, jako: „Jak je to u Vás, mediátorů, když se rozcházíte; hádáte s partnerem doma nebo v podnikání nebo když odcházíte z práce?“ nebo „Zažíváte vůbec takové situace, když umíte řešit konflikty?“


Nechci mluvit za ostatní kolegy mediátory, ale já za sebe můžu napsat, že ani takové situace v životě se mi nevyhýbají. A ani nečekám, že se mi v budoucnu vyhnou. Ale trénink v této oblasti je pro mě užitečný, jen jinak než na první pohled vypadá. Přijde mi to podobné jako s očkováním – to také negarantuje na 100 %, že tu nemoc nedostanete, al pomůže vám, aby ta nemoc měla lehčí průběh.

I já v životě musela řešit odchod ze zaměstnání, který inicioval můj (dnes už bývalý) zaměstnavatel. Musím se přiznat, že mě to štvalo stejně, jako kdybych žádným výcvikem neprošla. Ale uměla jsem se lépe dohodnout na ukončení spolupráce.


Stejně jsem to měla i s rozchody. Možná jsem měla štěstí na partnery, možná jsem občas využila některé z technik aktivního naslouchání, které používám ve své praxi při řešení konfliktů, ale vždy jsme se dokázali rozejít v klidu a s minimem ztát. Za to jsem vděčná jim i sobě. Ale každý rozchod mě trápil stejně jako ty, kteří žádné kurzy komunikace či řešení konfliktů neabsolvovali.

Nejsem lepší než vy, kteří dnes máte s rozchodem nebo s komunikací po rozchodu s partnerem (ať životním nebo obchodním) či s bývalým zaměstnavatelem, problém. Ale vím, jak se dá tento problém vyřešit v klidu a dohodou tam, kde obě strany chtějí. Nebo to alespoň tvrdí.

Chce to „jen“ trochu vůle a ochoty. Neslibuji, že vás to bude bolet méně. Co vám ze zkušenosti slíbit mohu je, že když to zvládnete, bude vás to stát méně nervů a peněz a to trápení může trvat výrazně kratší dobu. A to už za to stojí, ne?

Pokud to chcete zvládnout se mnou, objednejte se na telefonu +420 737 234 142 nebo na e-mailu: renata.leflerova@gmail.com.


Chcete se o mediaci dozvědět více?

Podívejte se na: www.koucinamediace.cz nebo se přihlaste do uzavřené facebookové skupiny: https://www.facebook.com/Rleflerova.koucingamediace

Těším se na Vás!

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page